Gdzie jesteś: Strona główna -> Aplikacje -> BP-CAM

... BP-CAM - sterowanie elektrodrążarkami drutowymi  

Wersje językowe programu: wersja polska
Logo MegaCADa

BP-CAM służy do sterowania pracą elektrodrążarki (czteroosiowej lub dwuosiowej). Specyfika pracy elektrodrążarki drutowej wymaga nietypowego rozwiązania problemu sterowania elektrodami obrabiającymi wykonywany detal. Mając na rysunku zdefiniowany górny i dolny kontur wycinanego elementu, w MegaCADzie uruchamiamy sterownik maszyny. W sterowniku definiujemy grubość wycinanego detalu. Plik z danymi można zapisać na dysku lub wysłać bezpośrednio do obrabiarki.

BP-CAM rozwiązuje nietypowy problem wynikający ze specyfiki pracy elektrodrążarki - sterowania elektrodami obrabiającymi wykonywany detal. Podczas wycinania elementów stożkowych, prowadnice drutu nie poruszają się po krzywych identycznych z kształtem krawędzi elementu obrabianego, lecz po ich ekwidystantach. W przypadku wycinania elementu o kształcie krawędzi górnej powierzchni różniącym się od dolnej, krzywe po których poruszają się prowadnice nie są już ekwidystantami krawędzi detalu. Wektor przesunięcia prowadnicy elektrody (w stosunku do wycinanego punktu krawędzi) trzeba przeliczać dla każdego punktu wycinanej powierzchni i to dla obu prowadnic oddzielnie.
Wymaga minimum MegaCADa w wersji 2D OEM.

Strona producenta obrabiarek - firma ZAP BP.
Informacje - otwarcie pliku
Informacje - pobranie pliku
Pobieranie wersji testowych (30-sto dniowych)
Cena aplikacji

Przykładowe zdjęcia maszyn oraz detalu.
Elektrodrążarka ze sterowaniem BP-CAM 2011 Detal zaprojektowany w programie MegaCAD Elektrodrążarka z ekranem dotykowym i sterowaniem BP-CAM 2012